Wszystkie wpisy

poniedziałek, 8 grudnia 2014

Gwiazd to z tego nie będzie

To Brodka w Idolu. Serio :)
Cześć.
Nie mam tv w domu (to znaczy się mam kablówkę, ale średnio mam na czym ją odbierać), ale to nie znaczy, że nie staram się być na bieżąco z wszystkimi 'szołami', którymi w weekendowe wieczory raczą nas stacje telewizyjne. Celowo pomijam tutaj 'Top model' i inne tego typu rzeczy, skupię się na tych (przynajmniej z założenia) muzycznych. Bliższe sercu i w ogóle. Skończyły się, dobrze jest podsumować i po raz kolejny przyznać, że najpewniej nie spełnią swojego zadania i nie wykreują nam nowej gwiazdy.Zaczne od MBTM, ponieważ o nim wiem najmniej i najszybciej zleci.  
Program, za którym od początku nie przepadałem (z konwencji bardzo Mam Talent, tylko ograniczony) z denerwującą Korą, Prowadzącymi bez polotu i ogólnie kiepską realizacją z ośmiu swoich dotychczasowych edycji wydali dwie gwiazdy- zespoły Enej i Lemon. To tak naprawdę jedyna siła tego programu- zespoły tutaj grają pierwsze skrzypce. Szkoda tylko, że ostatnio po prostu jest słabo...
Oto zwycięzcy ostatniej edycji:


Muzycznie to i pewnie ma jakiś sens (chociaż sam za instrumentalami nie przepadam), ale komercyjnie to jest skazane na porażkę, a Polsatowi chyba bardziej zależy na promocji i pieniążku, a nie na promowaniu zespołu, o którym już nie pamiętają.
Ogólnie chyba ludzie Solorza się troszkę rozleniwili, ponieważ  realizacyjnie to po prostu nie jest ciekawe, wizualizacje tworzone są chyba na kolanie studenta grafiki komputerowej, a ta sama scena od ponad 4 lat istnienia programu to telewizyjne smaganie harakiri, przepraszam. 


Jezeli zadajesz sobie teraz pytanie 'co to jest?' to oznacza, że wszystko z Tobą w porządku. Bo 'superstarcie' na TVP2 oglądała tak mała garstka osób, że nawet się zastanawiałem, czy warto o tym pisać. Nie pomógł Wojciech Mann w Jury, Marika na prowadzącą i studio z 'efektami, które TVP jeszcze nie stosowało' (sami jadą po sobie, bo tam nie było niczego innowacyjnego). Program zwyczajnie był słaby jak występy i gwiazdy w nim występujące. W bardzo emocjonującym finale Rafaello Brzozowski przegrał z kretesem z wysoce pozycjonowaną na Woronicza Nataszą Urbańską (w końcu coś wygrała). Mimo wielkiej sympatii do Nataszy (tak, naprawdę) po programie raczej fanów nie zyska. Poniżej poglądowe wideo z 'Fancy':


Po prostu to tutaj zostawię :)

Pozwólcie, że tutaj przemilczę. Wygrała historia, i nic więcej nie mam do powiedzenia.

Na koniec zostawiam sobie program, który osobiście bardzo lubię, śledzę na bieżąco, krytykuję i uważam, że jego najlepszą edycją była ta, która miała najmniejszą oglądalność. 
W zeszłą sobotę skończyła się V edycja VoP. Miała być rewolucyjna, bo w jury - po wielu kombinacjach - uzbierano bardzo mocny skład- Górniak, Steczkowska, Piekarczyk i duet z Afromental. Nakręcano nawet ploty o kłótni pomiędzy jurorkami  - co by nie mówić - ikonami polskiej estrady, ale z marnym skutkiem. Wokalnie ta edycja była po prostu słaba, i sama dodatkowo dobiła się formą.(Tak, to ta Pani z Top Model).
Voice ma to do siebie, że po przesłuchaniach w ciemno (tymi z odwracaniem krzeseł) nie za bardzo chce się tego oglądać dalej. Trzeba wykreować dobrze bohaterów, a wyniki będą dobre i show ciekawe. Producenci pozwolili sobie na mały myk w półfinale (Cross Bitwy) i odpadły praktycznie wszystkie dobre głosy. No, oprócz jednego. Który wygrał. Uff.Absolutnie nic do Oli nie mam, ponieważ z całej finałowej czwórki ma największą charyzmę, głos i szansę na zostanie w głowach widzów.
Chociaż powinna wygrać Ona:Albo Ona:Prawdziwą zmorą talent show jest to, że te programy szukają talenty, ale show próżno szukać. Narzeka się, że Ciągle te same gęby, że żadnej świeżej krwi w mainstreamie, Non stop to samo, a za granicą nikt nie może się przebić. Ilu pamiętasz zwycięzców? Ewelinę Lisowską, Podsiadło, Brodkę (on Top), Lemon i...? Niech w końcu dadzą kogoś z takimi jajami, że rozniesie cały program.
I będzie git.
Tylko niech go nie wywalą na samym początku.


Więcej grzechów nie pamiętam
Mateusz.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz