Wszystkie wpisy

poniedziałek, 2 czerwca 2014

Najlepsi polscy wokaliści- część 3.

3. CANDY GIRL (albo jak kto woli, Barbara Hetmańska)


Pozwólcie że mimo wszystko będę ją nazywał Basią :)

Aż nie wiadomo od czego zacząć! Tak wiele nagród, tak wiele wyróżnień, tak wiele nietuzinkowych występów oraz kreacji (jak ta powyżej)... Trzeba się mocno napracować, żeby w tym wszystkim dostrzec muzykę. No ale po kolei. Już od lat najmłodszych wiedzieliśmy, że narodziła się gwiazda pełną gębą:
W 2001 i 2002 wygrała konkurs piosenki angielskiej w Mysłowicach (coroczny konkurs w Gimnazjum nr. 6). Zajęła 1. miejsce na Festiwalu Młodych Talentów w Katowicach (2004) oraz na Festiwalu Talentów Niezwykłych „Uwaga Talent” (2005). W 2008 wystąpiła w teledysku K.A.S.Y. do piosenki "To właśnie Ty"[3]. (WIKI)
Ma ktoś konkurs piosenki angielskiej w gimnazjum? Niestety nie ma na YT...
Jednak najważniejsze dla nas, konsumujących popkulturę prostych jednostek było to, co wydarzyło się potem.
A wydarzyło się TO:


NAJLEPSZA piosenka
NAJLEPSZEJ piosenkarki (Izabela Trojanowska->klan->W.SZ.M)
wykonana przez odtąd KRÓLOWĄ muzyki popularnej.

Krążą ploty, że komuś to się podobało. Cóż.

Barbara szczególnie dobrze czuje się (jak widać zresztą) w klimatach okołoklubowych. Powstało dużo remiksów tego covera (co świadczy o chwytliwości i popularności zarazem). Miodzio, zaczyna się bywać na różnych galach, światowych koncertach (Bydgoszcz Hit Festival), zaczyna się prowadzić programy randkowe na VIVIe (to już później).
Warto tu także wspomnieć o drugim hicie, za który dostała jedyną nagrodę +18. Nagroda za choreografię, spokojnie :)

 Teledysk w pełni na bazie swojego pomysłu (Ani trochę nie widać inspiracji Gagą czy Azisem), dostał kometę, a właściwie Egurrola dostał, bo wymyślił spoconych panów w przezroczystej łaźni parowej.
Kariera Basiuni to trochę dla mnie równia pochyła. Od Lady Gagi wyjątkowo niezgrabnie przeszła do Bijąse (tutaj we wspólnym występie z Mrozem i Mariną, polecam oglądać dosłownie od 0:50 do 1:10):Dżej Zi płakał jak słyszał (oby nie).
Dziś Barbara nagrywa coś nowego (bez większego halo, ja się nie spotkałem), przebiera się w jakieś wymyślne ciuchy oraz prowadzi fejsbuka, na którym fanów traktuje z należytym szacunkiem:
(jeden z postów)
Kto wie, może wróci w blasku światła. Na pewno ma lepsze szanse niż Gosia Andrzejewicz, chociaż już wolałbym chyba tamtą. 

Mateusz.
PS. 1- W poprzednim poście zapomniałem o bardzo ważnej rzeczy: Stachurski jest bretarianem. To dowód jego geniuszu, bo jeszcze żyje.
PS. 2- Swego czasu lubiłem piosenkę 'yeah' Barbary Hetmańskiej. To mój coming-out. Ale kojarzy się z dobrymi czasami, to mnie nieco usprawiedliwia. :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz